четвъртък, 14 април 2011 г.

Бронз за Дяко Дяков във Варна

В периода от 8 до 10 април в град Варна в ДКС спортна зала 20 бе проведен Финал на Държавното индивидуално първенство по тенис на маса за кадети и кадетки до 15 г., с което започнаха и турнирите за този сезон. Във Финала взеха участие 86 момчета и 62 момичета. СКТМ „Спортист- 95” Генерал Тошево бе представен от 7 състезатели – четири кадетки и трима кадети. Най-добрия резултат от това първенство е сребърният медал на Дяко Дяков /Спор.-95/ и Боян Иванов /Корабостроител -92 Вн./ в дисциплината двойки кадети, а Велизар Иванов/Спор.-95/ и Димитър Иванов /Артанес-04 Лом/ са 6-ти в крайното класиране от общо 32 двойки. При момичетата Вангелия Пархова зае 9-то място в крайното класиране. Всички заинтересувани могат да видят крайното класиране на всички възрасти във сайта на федерацията по тенис на маса.
В края на тази седмица предстои Финал на Държавно индивидуално първенство на юноши и девойки старша възраст във гр. Търговище, на което клуба ще бъде представен само при девойките. На 20 и 21 април в спортната зала на града ще се състоят и „Зони” на ученическите първенства, на които област Добрич се представя от 4 отбора в дата пола – три, от които са от Генерал Тошево. През месец май предстоят Финали на Отборните първенства, на който клуба ще участва само при девойките до 15 и 18г, тъй като успяха да се класират без да участват във квалификации, а със необходимия брой точки от класирането в ранглистата на България.